Menu Content/Inhalt
Voda O Vode arrow Voda vo svete arrow Ako sa vyrábala ružová voda

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Morské vlnky


studnička dnes

Ako sa vyrábala ružová voda Tlačiť E-mail
27. 10. 2007

Ako sa vyrábala ružová voda? Ružová voda sa vyrábala v jednoduchých nádobách zvaných alembik. Išlo o kuželovitú medenú nádobu, zahrievanú na ohnisku. Asi 12 kg čerstvých kvetných lupienkov sa vložilo do alembiku a zalialo 40 l vody. Na alembik sa nasadila destilačná hlava, spoje sa utesnili blatom a pomocou ohniska sa obsah nádoby zahrieval.

Ako sa vyrábala ružová voda

Začiatky výroby ružovej vody

Začiatky výroby<br/>ružovej vody
Začiatky výroby
ružovej vody
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Ružová voda sa vyrábala v jednoduchých nádobách zvaných alembik (v oblasti dnešného Bulharska sa im hovorilo gyulpana). Išlo o kuželovitú medenú nádobu, zahrievanú na ohnisku. Asi 12 kg čerstvých kvetných lupienkov sa vložilo do alembiku a zalialo 40 l vody. Na alembik sa nasadila destilačná hlava, spoje sa utesnili blatom a pomocou ohniska sa obsah nádoby zahrieval. Para z vriacej vody spolu s prchavými látkami z ruží stúpala do destilačnej hlavy a odtiaľ rúrkou cez sud s vodou, kde kondenzovala a už ako ružová voda kvapkala do zbernej nádoby.

Výroba surovej ružovej silice

Začiatky výroby<br/>ružovej vody
Začiatky výroby
ružovej vody
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Na hladine ružovej vody plávalo veľmi malé množstvo „surovej“ ružovej silice nazývanej attar, ktorá sa zberala so špeciálnou lyžicou. Mala jemnú ružovú vônu, tmavú farbu a pretože obsahovala voskovité stearoptény tuhla už pri izbovej teplote. Všetky ostatné liečebné i vônou vzácne látky ostali rozpustené v asi 12 litroch získanej ružovej vody. Vyše 11 storočí sa ružová voda používala ako hlavný produkt destilácie a aj keď sa produkovalo iba minimálne množstvo attaru, nebola potreba meniť technológiu.

Ružová silica Otto

Začiatky výroby<br/>ružovej vody
Začiatky výroby
ružovej vody
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Obrat nastal, keď Európu opantala móda parfumov a neustále sa zvyšoval dopyt po attare. I pri zvýšenej produkcii ho bolo málo a ružovej vody nadbytok. A tak sa v oblasti Kazanlâku niekto rozhodol predestilovať ružovú vodu v zariadení na výrobu domácej rakije. Destiláciou vznikla tzv. „vodná“ ružová silica, obsahujúca látky, ktoré chýbali v attare a boli doposiaľ rozptýlené v ružovej vode (najmä fenyletylalkohol). Okamihom nápadu vzájomne zmiešavať vodnú silicu a attar vzniklo preslávené Bulharské ružové Otto (názov pre ružovú silicu vyrábanú zmiešaním vodnej a surovej silice attaru). To bol koniec používania ružovej vody v Európe, ktorú si svojou prekrásnou plnou vôňou podmanilo ružové Otto a na jeho výrobu sa spotrebúvala všetka ružová voda.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Príbeh vody
Predstavte si že ste voda! Predstavujete si to? Práve ste spadli z neba a v malých potôčikoch či kvapkách stekáte po kameňoch, tráve, kvetoch, listoch stromov a kríkov - pomaličky vsakujete do zeme. Ste živá voda. Na každom kúsočku tejto cesty do seba nasávate energiu vecí a bytostí po ktorých tečiete.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.