Menu Content/Inhalt
Voda O Vode

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Kto je Online

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Sladké more v macedónsku


Jazierko Drevený dom

História využitia ružovej vody Tlačiť E-mail
01. 12. 2007

Objavitelia výroby ružovej vody, Peržania, ju využívali takmer univerzálne nielen na liečbu, ale i v kulinárstve. Tento zvyk pridávať ju do jedla sa preniesol z Orientu do Európy vo Viktoriánskej dobe. Orientálne kuchárske recepty využívajú ružovú vodu s obľubou dodnes.

História využitia ružovej vody

ružová voda
ružová voda
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Zber lupienkov
Zber lupienkov
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Zber
Zber
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Objavitelia výroby ružovej vody sú Peržania

Objavitelia výroby ružovej vody, Peržania, ju využívali takmer univerzálne nielen na liečbu, ale i v kulinárstve. Tento zvyk pridávať ju do jedla sa preniesol z Orientu do Európy vo Viktoriánskej dobe. Orientálne kuchárske recepty využívajú ružovú vodu s obľubou dodnes.

Arabi volajú ružovú vodu gul

Arabský názov pre ružovú vodu je gul, uchovávala sa bohato ornamentálne zdobených kovových nádobkách (gulabdan) používaných v islamských krajinách na uchovávanie ružovej vody. Slúžila k uvítaniu a pocteniu hosťa pri vstupe do domu, kedy mu bola obradne ponúknutá na očistenie. Spätosť s očisťovacími praktikami je zrejmá i zo známeho a historicky doloženého príbehu, kedy sultán Júsuf ibn Ajjúb Saladin nechal v roku 1187 omyť steny, podlahu i základy Omarovej mešity v Jeruzaleme ružovou vodou (po jej vytrhnutí z rúk križiakov).

Liečebné využitie ružovej vody

Z liečebných použití dodnes pretrvalo vnútorné užívanie pri ochoreniach pečene, sleziny a žlčníka, ale najmä srdcových neurózach. V Indickej Ajurvédskej medicíne sa používa proti stavom úzkosti, stresu, nespavosti a ako liek pri ženských problémoch (najmä menštruačné bolesti a menopauza). V Bulharsku sa traduje jej využitie na utíšenie hnevu a navodenie pokojnej nálady. Z vonkajšieho použitia je obľúbené bulharské využitie ružovej vody pri popáleninách, ktoré je iba dôkazom jej jedinečných hojivých, mierne sťahujúcich, protizápalových a antibakteriálnych vlastností. Paralely použitia ružovej vody v kozmetike nachádzame vo všetkých krajinách, kde bola známa. (v oriente napr. i pri liečbe očných chorôb)

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Ako jesť podľa nášho zdravia, Sezóny a Počasia
Stravovanie podľa sezóny a ročného obdobia, zdravia Voda o Vode uvádza: Konštitučná dietetika alebo ako jesť podľa seba ;-) Stravovanie s ohľadom na náš zdravotný stav, ročné obdobie, počasie, individuálnu konštitúciu.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.