Menu Content/Inhalt
Voda O Vode

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Kto je Online

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Číra voda


Voda v e-mailoch 3

Sladké more v Macedónsku Tlačiť E-mail
10. 12. 2007

Jazero je fantastické, krásna číra voda, štrková pláž. Medzi okrúhlymi kameňmi občas vidno drobné žabky. Asi tri metre od nás z vody vykukol had, hneď ako nás zbadal zmizol pod vodou a vynoril sa o meter ďalej od brehu. Pravdepodobne užovka loviaca žabky, o aj tak by nás na tom mieste už do vody nikto nedostal.

Sladké more v Macedónsku

Trpejca a jazero
Trpejca a jazero
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Pri sladkom mori v Macedónsku

Macedónsko je malá krajina s o niečo viac ako dvoma miliónmi obyvatelov. Jedným z najdôležitejších zdrojov príjmu, v krajine bohatej na prírodné krásy i historické pamiatky, je turistický ruch. Snáď najčarovnejšou turistickou lokalitou je sladkovodné Ohridské jazero. Je 10x väčšie ako Zemplínska šírava, napájané čírou priehľadnou vodou z podzemných prameňov, obkolesené štrkovými plážami a obklopené horami. Na brehu jazera sú dve mestá, starobylý Ohrid a Struga, a asi desiatka dedín a dediniek s obyvateľmi všetkých generácií.

Ohridské jazero

Sladké more
Sladké more
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Jazero je fantastické, krásna číra voda, štrková pláž. Medzi okrúhlymi kameňmi občas vidno drobné žabky. Asi tri metre od nás z vody vykukol had, hneď ako nás zbadal zmizol pod vodou a vynoril sa o meter ďalej od brehu. Pravdepodobne užovka loviaca žabky, o aj tak by nás na tom mieste už do vody nikto nedostal. Domáci nám povedali, že tie hady nie sú nebezpečné, na bližšie vysvetlenie naša komunikácia nestačila. Večer sa na jazere pravidelne objavujú vlny. Bičujú pobrežie zľava do prava a pomaly presúvajú drobný štrk. Na pravej strane strane je pláž široká 3-4 metre a zložená z drobného štrku, na ľavej sotva dva metre z väčších okruhliakov.

Turistický ruch pri Ohridskom jazere

Číra voda
Číra voda
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Turistický ruch pri Ohridskom jazere však ožíva len veľmi pomaly. Za bývalej Juhoslávie vychytená turistická lokalita so stovkami letných sídel teraz vyzerá trochu odlišne. Juhoslávia sa rozpadla, ekonomika zrútila, zahraniční turisti, hlavne Nemci a Holanďania, odišli. Z letných sídiel v malých zálivoch ostali len ruiny. Medzi „novodobými“ turistami sa objavujú ľudia z bývalého východného bloku; Poliaci, Česi, a čoraz častejšie aj Slováci. Viac ako nádherné prostredie ich zatiaľ lákajú nízke ceny ubytovania a potravín. Zaváži aj reč, ktorej môžu čiastočne rozumieť aj bez znalosti cudzích jazykov.

Turistický ruch, nielen v okolí Ohridského jazera, je na vzostupe. Macedónsko má čo ponúknuť, od prírodných krás cez staroveké a stredoveké historické pamiatky až po orientálnu kultúru bazárov. Najväčším artiklom sú však šikovní, prívetiví a pohostinní ľudia. Trpejca je pekné miesto. Medzi útesmi pláž, nad plážou v kopcoch po oboch stranách rokliny domčeky, medzi domčekami schody vedúce od pláže až na námestíčko, nad dedinkou hory.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Ako jesť podľa nášho zdravia, Sezóny a Počasia
Stravovanie podľa sezóny a ročného obdobia, zdravia Voda o Vode uvádza: Konštitučná dietetika alebo ako jesť podľa seba ;-) Stravovanie s ohľadom na náš zdravotný stav, ročné obdobie, počasie, individuálnu konštitúciu.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.