Menu Content/Inhalt
Voda O Vode arrow Voda a zdravie arrow Morská voda a zdravie
22. 09. 2007
Dievčatko a more
Dievčatko a more
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Morská voda a zdravie

Pobyt pri mori neprináša len pocit príjemne strávenej dovolenky. Morská voda má tiež liečivé účinky a môže pomôcť s mnohými chorobami. Od alergií a astmy cez problémy s kĺbmi a chrbticou až po chronické zažívacie problémy.

Morská voda a história

Jemné vlnky<br />morskej vody
Jemné vlnky
morskej vody
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Priaznivé účinky morskej vody poznali už antický lekári. Hippokrates radil pacientom kúpanie v mori jedenie morských rýb. Kleopatra sa rada kúpala v morskom bahne. Liečivý vplyv morskej vody oceňovali aj Rímania. Záujem o terapeutické účinky morskej vody sa v Európe začína v 18 storočí. Lekári uvideli, že ich pacienti sa po pobyte pri mori vracajú odpočinutý a posilnený. Britský lekári boli presvedčení, že morská voda dokáže liečiť kurie oká, pohlavné choroby alebo zmierňovať prejavy lepry. Odborné články vyzdvihovaly účinky liečby morskou vodou pri infekciách, reumatizme a vyrážkach.

Stromy a more
Stromy a more
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Thalasoterapia, liečba morskou vodou

Takzvanú thalasoterapiu (grécky thalassa = more, therapia = liečba), procedúru založenú na využití slanej morskej vody, bahna, chalúh, minerálnych solí či morskej klímy k relaxačným, liečebným a regeneračným postupom, využívali už starovekí Gréci pred viac ako 4000 rokmi.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )