Menu Content/Inhalt

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Holuby a rieka


Čarovná fontána

Tlačiť E-mail
23. 09. 2007

Martinská studnička Nitra

studnička na ulici Martinská dolina v Nitre

Je to studnička s veľmi peknou úpravou. Miesto je čisté a udržiavané. Vidno že sa obyvatelia o ňu starajú. Prietok vody je veľký, väčší je už hádam len na studničke na Šindolke. Teda predpokladám, že najväčší prietok vody je asi na Svoradke (Svoradov prameň), len tam to tak nevidieť, pretože časť vody odoberá ústav.

Martinská studnička
Martinská studnička
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Martinská studnička 3
Martinská studnička 3
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Martinská studnička 0
Martinská studnička 0
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Kvalita vody:

Na rozbore z r. 2006 (modrá tabuľka) vidieť že kvalita vody nevyhovuje, má vysoký obsah dusičnanov. Podľa vyjadrenia obyvateľov obsahuje aj Psychrofilné baktérie. Vedľa rozboru je pribitá stála tabuľka že "voda nie je pitná".

Vyjadrenie občanov k vode:

o kvalite vody:

Informácia o kvalite vody
Informácia o kvalite vody
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Keďže neďaleko mňa stáli dve panie, bývajúce blízko studničky, opýtal som sa ich na to čo si myslia o kvalite vody v studničke. Ako dlho už voda v studničke nie je pitná. Zhodli sa na tom, že voda v studničke nie je pitná (podľa rozborov) nejakých 12 - 15 rokov. V tom čase jeden zo sudedov vyššie na ulici, choval nejakú dobu nutrie a odpad vsiakol do podložia. Odvtedy voda nie je pitná z hľadiska vyššieho obsahu dusíka. A asi v náväznosti na to, aj vyššie obsahy nevhodných baktérií.

či sa dá táto voda piť:

Podľa ich názoru jednorázové napitie dospelému človeku neuškodí. Suseda vedľa má studňu a pijú tam túto vodu už 80 rokov a nič im nie je. Asi sú už zvyknutí. Telo si na bežné a známe baktérie dokáže po určitom čase vytvoriť obranné mechanizmy. Na bratie vody do fľaší a bandasiek voda nie je vhodná pretože to sa už začnú baktérie množiť. Ale pokiaľ si ju prevaríte tak je to v poriadku. To je síce pravda, ale len čo sa týka baktérií vo vode. Pokiaľ vám vadí vyššia hladina dusíka vo vode, tak to prevarením asi nepôjde von.

Ako môžeme využiť vodu z tejto studničky?

Svätý Martin
Svätý Martin
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Čiže keď pôjdete z prechádzky, alebo turistiky cez ulicu Martinská dolina v Nitre, nezabudnite si pozrieť aj peknú studničku Svätého Martina. Podľa všetkého sa môžete opláchnuť a kto chce trochu riskovať a má odolný žalúdok sa môže aj napiť. Ja som sa tej vody napil a zatiaľ som žiaden problém nepocítil. Ale odmietam akúkoľvek zodpovednosť za to, keď sa tam napijete a náhodou vám bude zle. Robíte to na vlastné riziko :-) Môžete pri tom trochu porozmýšľať, či by predsa len nebolo lepšie, keby sme sa pri každej studničke mohli bez obáv napiť.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Ako jesť podľa nášho zdravia, Sezóny a Počasia
Stravovanie podľa sezóny a ročného obdobia, zdravia Voda o Vode uvádza: Konštitučná dietetika alebo ako jesť podľa seba ;-) Stravovanie s ohľadom na náš zdravotný stav, ročné obdobie, počasie, individuálnu konštitúciu.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.