Menu Content/Inhalt
Voda O Vode

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Kto je Online

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Svoradova studnička


Kryštály vody - modlitba z Galilei

Čarovná fontána - verejná práčovňa Tlačiť E-mail
23. 11. 2007
K nádhernej fontáne s 99 tryskami (Fontana delle 99 Cannelle) vedie dlhá a kľukatá cesta – dolu kopcom. To však znamená, že ten kopec potom treba vyšliapať aj hore. A to sa mnohým turistom, ktorí zavítajú do talianskeho mesta L´Aquila, veru nechce.

Čarovná fontána - verejná práčovňa

Čarovná fontána
Čarovná fontána
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso Aj preto je pri fontáne takmer vždy božské ticho a oplatí sa prekonať lenivosť (alebo využiť kone pod kapotou). Keď už pre nič iné, aspoň pre príležitosť pozrieť si zblízka všetky tie podivuhodné, miestami strašidelne realistické a miestami naozaj strašidelné tváre, ktorým tu z úst tryská voda.

Tvárí je 93 (zvyšných 6 trysiek je jednoduchých) a každá z nich je iná – niektoré predstavujú mužov a ženy, ďalšie mníchov, rytierov či satyrov, a iné zas zvieratá.

Čarovná fontána
Čarovná fontána
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso Povesť hovorí, že trysiek je preto 99, lebo každá z nich reprezentuje jednu z okolitých 99 obcí, ktoré prispeli na postavenie fontány (ale možno ich bolo len 93, rovnako ako trysiek s tvárami).

Fontána kraľuje štvrti Rivera na okraji historického centra, ktorá tento názov dostala – celkom logicky – pretože tu nikdy nebola núdza o vodu. Podľa jedného z kameňov vložených do mestského opevnenia, ku ktorému fontána prilieha, bola postavená v roku 1272.

Čarovná fontána
Čarovná fontána
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso Fontana delle 99 Cannelle slúžila až do začiatku 19. storočia ako verejná umyváreň a práčovňa. V 15. storočí okolo nej vyrástol nový múr z červeno-bieleho kameňa, ktorý je typický aj pre ďalšiu dominantu L´Aquily, Baziliku sv. Márie z Collemaggio. A v 18. storočí bola zas vymenená kamenná dlažba, po ktorej nemnohí návštevníci stúpajú dnes.

Pozrite si video priamo z miesta:
Fontana delle 99 cannelle
(You Tube: dokument talianskej televízie)
Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Príbeh vody
Predstavte si že ste voda! Predstavujete si to? Práve ste spadli z neba a v malých potôčikoch či kvapkách stekáte po kameňoch, tráve, kvetoch, listoch stromov a kríkov - pomaličky vsakujete do zeme. Ste živá voda. Na každom kúsočku tejto cesty do seba nasávate energiu vecí a bytostí po ktorých tečiete.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.