Menu Content/Inhalt
Voda O Vode

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Kto je Online

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

Kategórie


Pramen Pivonkova 1


Čarovná fontána

Derivačné kúpele - princíp derivačných kúpeľov Tlačiť E-mail
01. 02. 2008
Je veľmi pravdepodobné, že derivačný kúpeľ je súčasťou našej "výbavy na prežitie", od našeho vzniku. Stačí keď sa podívame na zvieratá, ktoré derivačné kúpeľe s pomocou svojho jazyka praktikujú hlavne, keď sú choré, poranené alebo v našich domácnostiach "príliš" dobre živené. Čo je teda u domácich zvieratiek naozaj dosť častý prípad.

Derivačné kúpele - princíp derivačných kúpeľov

Derivačné kúpele sú založené na princípe

ovlažovania, omývania pohlavia (pohlavných orgánov) studenou vodou. Aby derivačný kúpeľ spoľahlivo fungoval je potrebné aby sa presne dodržiavali presne vymedzené podmienky, ktoré sú známe už celé tisícročia. Je veľmi pravdepodobné, že derivačný kúpeľ je súčasťou našej "výbavy na prežitie", od našeho vzniku. Stačí keď sa podívame na zvieratá, ktoré derivačné kúpeľe s pomocou svojho jazyka praktikujú hlavne, keď sú choré, poranené alebo v našich domácnostiach "príliš" dobre živené. Čo je teda u domácich zvieratiek naozaj dosť častý prípad.

Derivačné kúpele a ich história vzniku

V 19. storočí derivačné kúpele znovuobjavil Ludwig Kuhne a to veľmi zaujímavýcm spôsobom. Keď mal 25 rokov, mal vážne choré pľúca. Kvôli tomu sa usadil na dedinskom statku, kde si zobral so sebou svoju malú fenku. Raz si fenka zlomila nohu. Kuhne jej na nohu dal dlahy, poriadne obviazal a pohodlne ju uložil v stodole. Nosil jej jedlo, ktoré však fenka nechcela jesť. Ludwig Kuhne spozoroval, že fenka si celý týždeň olizuje striedavo zlámanú nohu a pohlavie. Po týždni fenka vstala, začala sa pohybovať a žiť ako predtým. Kuhne bol prekvapený ako rýchle sa fenke noha vyliečila. Zato u neho choroba postupovala, mal záchvaty horúčky a hrozné bolesti hlavy. Vtedy ho napadlo, že fenka si asi nelízala celý deň nohu a pohlavie, len z prehnanej túžby po čistote. Naviac ostatné labky si neolizovala, ani iné časti tela. Muselo to mať iný dôvod. V jeden deň keď ho veľmi trápila horúčka a bolesť hlavy, urobil pokus. S kúskom plátna si ovlažoval, koniec penisu studenou vodou a celý úkon opakoval ako to videl u fenky. Reakcia bola veľmi rýchla, pocítil veľkú úľavu a prestala ho bolieť hlava. Nerozumel síce prečo a ako to funguje, ale bolo mu oveľa lepšie. Pre Kuhna to bol začiatok veľkého dobrodružstva. Jeho otec umrel veľmi mladý na rakovinu. Ludwig Kuhne sa tešil až do 80 rokov vynikajúcemu zdraviu. Celý život experimentoval s tým, čo nazýval "masážny sedací kúpeľ" a dosahoval vynikajúce a rýchle výsledky.

Derivačné kúpele v náboženských obradoch

V Číně, vlasti akupunktúry, dobre vedia, že koniec penisu a veľké pysky ohanbia u žien sú najcitlivejšie reaujúcimi časťami tela. V krajinách kde sa rozšírilo kresťanstvo, bolo veľa pôvodných rituálov prispôsobených (zmenených) rámcu kresťanských obradov. Pôvodné poznatky tak boli zbavené všetkého svojho základného obsahu a taktiež aj účinnosti.

Príkladom môže byť piatočný pôst u kresťanov, keď bola pôvodne dovolená len voda. Neskôr sa pridalo ovocie a zelenina, ktoré bolo stotožňované s vodou a preto povolené. Ešte neskôr k tomu pribudla "piatočná ryba", pretože ryba, ako usúdili exgeti, žije predsa vo vode, takže je vlastne tiež vodou rovnako ako ovocie a zelenina. Nakoniec pôstny jedálniček zmizol, pretože piatočňajšie jedlá už v dnešnej spoločnosti nemajú žiadny význam. Blahodárne účinky jedného dňa pôstu na konci týždňa tak úplne zanikli.

Takisto je to aj v prípade derivačných kúpeľov, ktoré nachádzame v rôznych náboženstvách v podobe príkazu "umývať si pohlavie sedemkrát denne" alebo "umývať sa v čistej vode" po každej veľkej, alebo malej potrebe. Rituál povinného umývania s vylúčením toaletného papieru môže byť vzdialenou spomienkou na derivačné kúpele.

Ešte v 19. storočí používali derivačné kúpele, správnym spôsobom , mnísi v Nemecku. Bola to pre nich každodenná, povinná a preventívna činnosť. Dokázali sa tak udržovať v dobrej forme, vyhýbať sa chorobám a byť samostaní až do konca svojich dní.

Podľa správ o veľkých morových ranách v stredoveku praktikovali niektorí lekári derivačné kúpele, ale len na sebe, keď sa vrátili od chorých. Správy neupresňujú, či takto liečili aj mor. V každom prípade derivačné kúpele poznali.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Príbeh vody
Predstavte si že ste voda! Predstavujete si to? Práve ste spadli z neba a v malých potôčikoch či kvapkách stekáte po kameňoch, tráve, kvetoch, listoch stromov a kríkov - pomaličky vsakujete do zeme. Ste živá voda. Na každom kúsočku tejto cesty do seba nasávate energiu vecí a bytostí po ktorých tečiete.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.