Menu Content/Inhalt
Voda O Vode arrow Voda a zdravie arrow Ľadová voda
Ľadová voda
05. 03. 2009
Liečivé účinky ľadovej vody. Voda, ktorá si zachovala kryštalickú mriežku ľadu, pôsobí na organizmus ako biostimulátor. Ak chceme vyskúšať povzbudzujúce a liečivé účinky roztopenej vody z ľadu, mali by sme piť denne 2 až 3 poháre, najlepšie aj s kúskami ľadu.

Ľadová voda

Roztopená voda z ľadu

Ľadová voda 1
Ľadová voda 1
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Ľadová voda 4
Ľadová voda 4
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Ľadová voda 5
Ľadová voda 5
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
Ľadová voda 3
Ľadová voda 3
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Zaujímavé sú najnovšie výskumy o pôsobení vody z roztopeného ľadu na ľudský organizmus. Zistilo sa že v ľudskom tele sa v úzkom kontakte s biologickými molekulami nachádza časť vody v „zmrazenom“ stave, ktorá štruktúrou pripomína ľad. Štruktúra ľadu optimálne zodpovedá štruktúre biomolekúl a nukleových kyselín, nositeľov životných funkcií a dedičnosti. Živé molekuly sú uložené v ľadovej mriežke ako v ideálne tvarovanom puzdre. Ak prijímame prevažne horúce tekutiny (kávu, čaje), vzniká v našich tkanivách nedostatok ľadových štruktúr. Dôsledkom je celkové oslabenie organizmu, vznik usadenín na stenách ciev, čo znižuje ich pružnosť a nedostatočné prúdenie životnej energie.

Liečivé účinky ľadovej vody

Voda, ktorá si zachovala kryštalickú mriežku ľadu, pôsobí na organizmus ako biostimulátor. Ak chceme vyskúšať povzbudzujúce a liečivé účinky roztopenej vody z ľadu, mali by sme piť denne 2 až 3 poháre, najlepšie aj s kúskami ľadu. Pri slabšej odolnosti si na ľadovú vodu zvykáme postupne. Prvý pohár pijeme ráno hodinu pred jedlom, ďalšie počas dňa, vždy hodinu pred jedlom. Podľa predbežných výskumov je roztopená voda účinná pri srdečných bolestiach, zastavuje krvácanie pri hemoroidoch, podporuje liečbu kŕčových žíl a ich zápalov. Zaujímavé pozitívne výsledky boli zaznamenané aj pri liečení obezity a celkovom omladení organizmu.

Milada Dobrotková fórum, Zdravá výživa
Ľadová voda

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >