Menu Content/Inhalt
Voda O Vode
Rozprávková voda
10. 01. 2008
Voda je čarovný dar stvorený pre tento svet. Je darom života, uhasením smädu, páľavy, ohňa. Je bezpečím, poskytuje nám bezpodmienečné prijatie. Podľa najnovších teórií sa časť vývinu ľudstva spojená s intenzívnym rozvojom mozgu a počiatkom vzpriamenej chôdze odohrala práve vo vode.

Rozprávková voda

Voda je zázračná vec

Voda je dar
Voda je dar
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Čarovný dar stvorený pre tento svet. Je darom života, uhasením smädu, páľavy, ohňa. Je bezpečím, poskytuje nám bezpodmienečné prijatie. Podľa najnovších teórií sa časť vývinu ľudstva spojená s intenzívnym rozvojom mozgu a počiatkom vzpriamenej chôdze odohrala práve vo vode. Tvorí viac ako 3 štvrtiny nášho tela, sme s ňou veľmi tesne spojený, sme z nej.

Zázračné sú aj fyzikálne vlastnosti vody

Studená aj teplá sa drží na povrchu. Najťažšia je, keď má 4 stupne a to umožňuje vodným stvoreniam prežiť v nej aj v zime. Doteraz neprebádané sú však jej životodarné, rozprávkové vlastnosti, jej schopnosť ovplyvňovať život a rast živých organizmov. Zdanlivo čistá, priezračná voda dokáže usmrtiť a zelenkavá alebo ílovo mútna voda dokáže liečiť. A nieje to len tým, čo obsahuje. Rovnaká voda, vystavená pôsobeniu rôznych zariadení alebo ľudí môže, nemeniac svoje chemické a doteraz zistiteľné fyzikálne vlastnosti, pôsobiť životodarne aj život obmedzujúco. Jeden z dôvodov tohoto úkazu sa vysvetľuje zmenou reťazcov molekúl vody a obsahom rozpustených plynov. Kým voda rozpúšťajúca sa z ľadu a pred varom obsahuje plynov menej a reťazce molekúl sú dlhé a pekne usporiadané, varom sa tieto väzby úplne narušia. Takáto voda má síce oveľa lepšie rozpustné vlastnosti ale pre živé organizmy je nevyhovujúca. S tohoto dôvodu sa kvalitné čaje nikdy nezalievajú vriacou vodou. A naopak s tohoto dôvodu sa očistný čaj z prasličky varí dlho, aby sa doň vylúhovalo, uvoľnilo a v ňom rozpustilo čo najviac kremíka a podporujúcich látok.

Živá a mŕtva voda

voda a ľad
voda a ľad
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Ľudia už veľmi dávno prišli na to, že vlastnosti elektrolyticky upravenej vody sa dajú využívať na liečenie. Veľa sa týmto fenoménom zaoberali ruský vedci, od nich som sa to naučil aj ja. Voda sa elektolýzou rozdelí na kyslú a alkalickú. Kyslá obsahuje ťažké ióny a pôsobí proti životu. Okrem iného obsahuje aj tzv. "ťažkú" vodu, deutérium, ktorá dá použiť pri ovplyvnení rakoviny. Naši predkovia ju nazývali mŕtvou vodou. Používali ju na opláchnutie zranených miest, pre jej zázračné vlastnosti ju používame na dezinfekciu. Naopak alkalická, živá voda, pôsobí neuveriteľne, zázračne hojivo. Odkiaľ sa to dostalo do rozprávok, kto poznal v našej dávnej histórii tieto tajomstvá sa môžeme len dohadovať. Isté je, že naši predkovia vedeli aj bez používania počítačov a moderných technológií využívať zázračné sily vody a prírody tak, že im to môžeme závidieť. Možno by sme mohli aj my niečo urobiť, aby sa to neopakovalo.

Zázračná voda

Vločky ľadu
Vločky ľadu
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

Vedeli a rovnako vedia priamo vodu ovplyvniť aj ľudia a ostatné živé bytosti. Veľa sa dnes hovorí o zázračnej vlastnosti vody pamätať si. Ľudia sa ju naučili využívať okrem iného v homeopatickej liečbe. Dobrý, dobroprajný človek, inak ovplyvňuje svoje okolie ako namosúrený, zloprajný, o tom asi netreba nikoho presviedčať. Prečo by teda voda v nás, tak ako i voda mimo nášho tela, ako všetko okolo, nereagovala na svet a vzťahy okolo nás?

Vo filme, "čo vlastne vieme" sú prekrásne fotografie reťazcov vody jedného japonského vedca. Porovnávajú bežnú vodu z jazera s vodou ovplyvnenou rôznym spôsobom. Jedna z nich je posvätená mníchom. Je prekrásna, zázračná. Želám si, aby sme mali všetci na celej modrej planéte dostatok tejto zázračnej tekutiny.

Robo Jankovich, Raj v sieti.

Posledná úprava ( 17. 09. 2014 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >