Menu Content/Inhalt
Voda O Vode arrow Voda vo svete arrow Liečba vodou. Voda, zdroj života.

Nové


Vodička v e-mailoch 2


Vodička v e-mailoch 1

Prihlásenie

RSS novinky

Voda o Vode

Anketa

Dá sa voda z vodovodu v NITRE piť ?
 

vystrihaná Svoradova studnička


Svoradov prameň 2000

Liečba vodou. Voda, zdroj života. Tlačiť E-mail
18. 05. 2010

Liečba vodou. Voda, zdroj života. Reportér Mike Adams bol zrejme posledným novinárom, ktorý s Dr Batmanghelidjom, autorom knihy Water for Health, For Healing, For Life (Voda pre zdravie, liečbu, život) urobil exkluzívny rozhovor. Dr Batmanghelidj už nežije. Bol tiež zakladateľom National Association for Honesty in Medicine (Národná asociácia pre čestnosť v medicíne) a autorom knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohé volanie vášho tela po vode). Uvádzame skrátenú časť rozhovoru.

Liečba vodou. Voda, zdroj života

Reportér Mike Adams bol zrejme posledným novinárom, ktorý s Dr Batmanghelidjom, autorom knihy Water for Health, For Healing, For Life (Voda pre zdravie, liečbu, život) urobil exkluzívny rozhovor. Dr Batmanghelidj už nežije. Bol tiež zakladateľom National Association for Honesty in Medicine (Národná asociácia pre čestnosť v medicíne) a autorom knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohé volanie vášho tela po vode). Uvádzame skrátenú časť rozhovoru.

O VODE INAK, ako sme zvyknutí

Exkluzívny rozhovor s Dr Batmanghelidjom, autorom knihy Voda pre zdravie, liečbu, život

Mike: Vitajte všetci, tu Mike Adams z Truth Publishing. Dnes je mi veľkým potešením, že môžeme privítať Dr Batmanghelidja, autora knihy Water for Health, For Healing, For Life. Vitajte, doktor. Ako ste sa prvýkrát dozvedel o týchto liečivých vlastnostiach vody?

Dr B: Mal som tú česť a privilégium, že som bol vybraný ako jeden z rezidentných lekárov, a mal som tú mimoriadnu česť byť jedným z posledných študentov Sira Alexandra Fleminga, objaviteľa penicilínu. Spomínam jeho meno, aby ste vedeli, že som bol ponorený do štúdia medicíny a výskumu. A o niekoľko rokov neskôr som musel podať mužovi, ktorý trpel bolesťami brucha spôsobenými jeho chorôb, dva poháre vody, pretože som v tú chvíľu nemal žiadne iné lieky, ktoré by som mu mohol dať. Trpel neznesiteľnou bolesťou, a voda mu poskytla zázračnú úľavu. Uľavilo mu - do troch minút sa jeho bolesť zmenšila, a do ôsmich minút zmizla úplne. Kým pred ôsmimi minútami bol v kŕčoch a nemohol ani chodiť, úplne sa z tohto stavu spamätal. Začal sa usmievať od ucha k uchu a veľmi šťastný sa ma spýtal, čo má robiť, keď sa bolesť vráti? Povedal som, "No, pite viac vody." Potom som sa rozhodol naordinovať mu, aby každé tri hodiny vypil dva poháre vody. On to urobil, a to bol po zvyšok doby, keď bol so mnou, koniec jeho bolesti vredov.

To ma prebudilo, pretože na lekárskej fakulte som nikdy nepočul, že by voda mohla liečiť bolesť, takýto druh bolesti. A tak som mal príležitosť vyskúšať vodu ako liek v nasledujúcich viac ako 3.000 podobných prípadov. A zakaždým sa ukázalo, že je voda účinným liekom. Z tohto pokusu som pochopil, že títo ľudia mali smäd, a že smäd sa môže v organizme prejaviť bolesťami brucha, až do takej miery, kedy môže byť človek pri vedomí len napoly, ako som zažil. A voda ich zakaždým povzbudila.

Takže keď som prišiel v roku 1982 do Ameriky, šiel som na University of Pennsylvania, kam som bol pozvaný, aby som pokračoval vo svojom výskume a študoval vlastnosti vody zmierňujúce bolesť. Pýtal som sa sám seba, prečo trvá farmaceutický priemysel na používanie antihistaminík pre tento druh liekov proti bolesti? Tak som začal skúmať úlohu histamínu v organizme a tam bola odpoveď - histamín je nervový mediátor zodpovedný za reguláciu vody a riadenia sucha v tele. Keď sa to prejavuje bolesťou, v skutočnosti to naznačuje dehydratáciu. Takže telo dáva dehydratácii najavo bolesťou. V závislosti na tom, kde sa dehydratácia usadila, cítite bolesť. Veľmi jednoduché.

Predstavil som túto koncepciu ako prednášajúci hosť na medzinárodnej konferencii o rakovine a vysvetlil som, že ľudské telo dáva najavo dehydratáciu tým, že produkuje bolesť, a bolesť je známkou nedostatku vody v tele a nedostatok vody v skutočnosti stojí za väčšinou zdravotných problémov v našej spoločnosti. Pretože, keď sa pozriete na to, čo robí farmaceutický priemysel, vidíte, že vyrábajú toľko rôznych antihistaminík ako lieky.

Antidepresíva sú antihistaminiká, lieky proti bolesti sú antihistaminiká, ostatné lieky sú priamo i nepriamo antihistaminiká. Takže vtedy bola moja práca zverejnená. Vedecký sekretariát 3. konferencie medzivedného výboru o zápale ma v roku 1989 pozval, aby som predniesol túto prezentáciu o histamíne na konferencii v Monte Carle. A to som urobil, takže všetci pochopili, že histamín je regulátor vody v tele.

Mike: Chcem zatlieskať tomu, čomu hovorím Vaša vedecká zvedavosť. Myslím, že toto je ten druh zvedavosti, ktorý sa z toľkých západných medicín vytratil, kde naozajstný vedec pozoruje prírodu a interakciu medzi ľuďmi a prírodou, a je stále zvedavý a otvorený všetkým možnostiam, a potom po dôsledných testoch formuluje závery. Myslím, že moderná veda vypracovala veľa chybných záverov, pretože naozaj nezostala slobodomyseľná ...

Dr B: Áno, jedným z tých najhorších je AIDS. Pretože každý predpokladá, že AIDS je vlastne vírusové ochorenie, čo je klamlivé vyhlásenie tých ľudí, ktorí ho prezentovali, pretože ľudský organizmus mnoho a mnoho rokov bojoval s rôznymi vírusovými ochoreniami, a prežil. Existujú kiahne, detská obrna, osýpky, a všetky ostatné vírusy, ktoré môžu veľmi ľahko zabiť. A telo má možnosť nasadiť systém obrany proti týmto rýchlym vírusom, vírusom, ktoré môžu skutočne veľmi rýchlo zabiť. Ale keď sme prežili tieto vírusy, ako je možné, že by nás mohol v mene AIDS zabiť pomalý vírus? To nechápem.

Vykonal som na túto tému rozsiahly výskum a ukázal som, že AIDS je metabolický problém, keď telo začne jesť svoje vlastné tkanivá, pretože mu v prírodných látkach, ktoré dostáva prostredníctvom jedla alebo nápojov, chýbajú niektoré prvky. Organizmus osoby, ktorá dostane AIDS, má v skutočnosti nedostatok celkom veľkého počtu stavebných kameňov - aminokyselín. Má nedostatok tyrozínu, metionínu, cysteínu, histidínu, a spústy iných látok má nadbytok. Takže, ako môžeme očakávať, že organizmus, ktorý závisí na iných aminokyselinách, prežije?

Mike: Opäť vidíme, že AIDS je obrovským obchodom pre farmaceutický priemysel.

Dr B: Samozrejme, že áno. A existencia celého farmaceutického priemyslu je založená na predkladanie nepravdivých vedeckých záverov a na ich propagáciu. Vtĺkajú ich do mysle dôverčivých ľudí, ktorí nie sú zvedaví, prečo tomu tak je. Ďalším zavádzajúcimi záverom je otázka cholesterolu. Cholesterol je jedným z najdôležitejších prvkov pre prežitie ľudského tela . Keď začne telo produkovať viac cholesterolu, má k tomu dôvod. Týmto dôvodom rozhodne nie je blokovať srdcové tepny. Hladinu cholesterolu v tele meriame z krvi, ktorú odoberieme z žíl.

Nikde v dejinách medicíny neexistuje jediný záznam o prípade, kedy cholesterol zablokoval žily v tele. Takže problémom nie je lepivosť cholesterolu, ako farmaceutický priemysel ľuďom vštepuje - cholesterol je lepkavý, znížte jeho hladinu, inak budete mať zablokovanej tepny, čo je všetko nezmysel.

Cholesterol v skutočnosti zachraňuje ľudské životy, pretože funguje ako obväz, vodotesný obväz, ktorý si telo samo vyprojektovalo. Keď sa krv stáva koncentrovanou a kyslú, a prúdi stiahnutými tepnami alebo kapilárami pri dehydratácii, potom dochádza v arteriálnom systéme k odreninám a trhlinám; samozrejme najprv v kapilárach srdca. Keby tam nebol cholesterol, aby zakryl trhliny a odreniny, dostala by sa krv pod membránu, odlúpila ju a táto osoba by okamžite zomrela. Cholesterol je vlastne dočasný záchranca, ktorý dáva telu čas, aby sa zo svojich problémov zotavilo.

Nikdy sme to nepochopili. Sme impulzívny lekári. Myslíme si, že keď je niečoho moc, je potrebné to znížiť, a keď je niečoho málo, treba to zvýšiť. Nepýtajú sa, prečo je toho málo alebo moc.

Mike: A farmaceutické firmy vedia, že liečenie cholesterolu je obrovský priemysel ...

Dr B: Je to desaťmiliardový priemysel. Existuje správa, že tieto statíny, lieky znižujúce hladinu cholesterolu, v skutočnosti spôsobujú amnéziu. Inými slovami, mozog úplne stratí predstavu o tom, čo sa deje. Táto správa bola uverejnená vynikajúcim lekárom. Bol lekárom u letectva a je výskumníkom v NASA. Vie, o čom hovorí. Sám mal tento problém.

Mike: Práve som sa chcel vyjadriť k počtu nežiaducich účinkov, ktoré boli zaznamenané pri užívaní statínov. Niektorí ľudia trpia extrémnou bolesťou svalov. Zdá sa, že amnézia, ktorú ste spomenul, je veľmi častým nežiaducim účinkom. Avšak práve vyšla štúdia, videl som to dnes ráno, ktorá hovorí, že čučoriedky obsahujú fytoživiny, ktoré preukázateľne znižujú hladinu takzvaného mastného cholesterolu LDL silnejšie ako statíny.

Dr B: Je to zaujímavé, pretože, keď telo zvýši hladinu produkcie cholesterolu, robí to v rámci núdzovej situácie. V normálnom stave má cholesterol v tele vytvoriť bunkovej membrány, mozgové bunky, izolácia nervov a samozrejme hormóny a vitamín D. Takže to sú základné súčasti, ktoré cholesterol v tele vytvára. Nikdy by sme nemali zasahovať do cholesterolu, bez toho aby sme vedeli, prečo začalo telo zvyšovať jeho hladinu.

Mike: Mám pre Vás otázku o vode - veľa ľudí si myslí, že sa hydratujú, keď konzumujú nealkoholické nápoje, mlieko alebo Gatorade, alebo všetky tie ostatné nápoje ...

Dr B: Gatorade je možná v poriadku, ale obsahuje cukor, čo nie je nijak zvlášť dobré pre ľudí, ktorí by dokonca mohli dostať hypoglykémiu, alebo by to mohlo spôsobiť sekréciu inzulínu. Táto sekrécia inzulínu vyvolá pocit väčšieho hladu a vedie k prejedaniu. Ale pitie Gatorade je v poriadku, keď ste uprostred golfovej hry a slúži vám ako dočasný športový nápoj. Okamžite vám poskytne trochu minerálnych látok, ktoré ste pravdepodobne stratili potením. Ale nič nenahrádza vodu - vôbec nič. Žiadny nápoj - žiadna káva, žiadny čaj, žiadne alkoholické nápoje. Ani ovocné šťavy. Každý z nich má svoj vlastný program.

Vaše telo je zvyknuté na tekutinu, ktorá žiaden program nemá, pretože telo závisí na slobode tejto tekutiny, vody, pretože v tele sú dva druhy vody. Je tu už používaná a zamestnaná voda, ktorá nie je vhodná pre nové funkcie. Telo potrebuje vodu novú, alebo voľnú, k tomu, aby mohlo nové funkcie vykonávať. Keď dáte telu nápoje obsahujúce cukor alebo kofeín, tieto dve látky majú v tele svoj vlastný chemický program. Marí účel potreby vody.

Mike: Hovoríte tu tiež o nealkoholických nápojoch ...

Dr B: Hovorím o nealkoholických nápojoch, malinovkách, káve obsahujúce kofeín, alebo o čaji. Tiež hovorím o alkohole, pretože alkohol vlastne zastavuje núdzové systémy prívodu vody do dôležitých buniek, ako sú napríklad bunky mozgové. V procese reverznej osmózy Vaše telo filtruje a vstrekuje vodu do buniek, tomu hovorím reverzná osmóza. A k tomu musí zvýšiť krvný tlak, aby mohlo prekonať osmotický ťah vody von z buniek, a opätovne vstreknú vodu do buniek. To je dôvod, prečo sa u nás pri dehydratácii objavuje vysoký krvný tlak. A tento proces reverznej osmózy je zastavený alkoholom. Alkohol zastavuje filtračný systém.

Mike: Dovoľte mi začať túto ďalšiu časť tým, že Vás požiadam o vysvetlenie vzťahu medzi konzumáciou vody a chronickým ochorením. Existuje mnoho chorôb, ktoré spomínate vo svojich knihách, ktoré sa vzťahujú k dehydratácii. Zaujímalo by ma, či by ste mohli dať našim čitateľom krátky zoznam toho, o aké závažné ochorenia sa jedná a prečo sa zhoršujú, alebo sú podporované chronickou dehydratáciou.

Dr B: Nedávne údaje ukázali, že lieky na predpis, hoci používané v súlade s pokynmi lekárov, zabíja viac ako 106.000 ľudí a 2 milióny ľudí sú z nich viac chorí, ako pred ich užitím. A potom je tu ďalšia skupina, ktorá zomiera na zlé recepty, chybné recepty. Takže asi 250.000 ľudí zomrie na problémy súvisiacimi s liekmi a liečivami.

To v krajine robí z užívania liekov zabijaka číslo tri - chráneného a licencovaného vraha. Srdcové ochorenia zabíja asi 700 alebo 800.000, rakovina zabíja asi 500.000, lieky zabíja 250.000 ľudí.

Mike: Takže je fér povedať, že lieky, tak, ako je dodáva moderná medicína, sú treťou najčastejšou príčinou úmrtia v tejto krajine.

Dr B: Určite, a sú k ničomu, pretože väčšina liekov, ktoré používajú, zakrýva príznaky a komplikácie dehydratácia v ľudskom tele.

Ľudský organizmus prejavuje dehydratácii radom symptómov a príznakov - inými slovami, mozog vníma dehydratáciu alebo únavu počas dňa, alebo hneď ráno, keď chcete vstať z postele a ste unavení - to je známka dehydratácie. Potom hnev, rýchla reakcia, depresia, to všetko sú známky dehydratácie, keď má mozog veľmi málo energie z vody na to, aby sa s informácií vyrovnal, alebo konal.
To sú niektoré postrehnuteľné známky dehydratácie.
Potom má telo svoj program pre zvládanie sucha, čo sú alergie, hypertenzia, diabetes, a tiež ochorenie imunitného systému.

Mike: Chcel by som, aby ste trochu viac rozviedol tému astmy a predstavu, že telo riadi svoju dodávku vody zámerne tak, že produkuje symptómy, ktoré sa nazývajú astma.

Dr B: Áno, viete, riadenie sucha znamená, že musíte zalepiť diery, kadiaľ sa voda z tela stráca. Voda je najcennejšou komoditou vnútri Vášho tela, a ak sa do neho nedostáva dostatočné množstvo a viac vody mizne, tak je to pre Vaše telo zlá situácia.

Vtip v dizajne Vášho tela je v tom, že sa naštartuje program riadenia sucha a potom sa objaví alergia, ktoré sú známkou dehydratácie, pretože systém, ktorý reguluje vyváženie vody v tele, potláča v tejto energeticky náročnej situácii imunitný systém. Potom dostanete astmu.

Dýchaním strácame každý deň asi liter vody. V podstate, povrchové napätie v alveolu pľúc produkuje kontrakcie týchto malých membrán, a vzduch je vytlačený. A v tomto procese voda odchádza spolu so vzduchom. Tak stratíte dýchaním asi liter vody. Ten potrebujeme doplniť. Keď ho nedoplníte, tak telo zviera priedušky a upcháva diery. Tomu hovoríme znížené prúdenie vzduchu v pľúcach v dôsledku dehydratácie a označili sme to pojmom astma. Veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých hodín sa dýchanie stáva úplne normálne.

Inhalátory už nebudú potrebné. A keď som kontaktoval NIH a toto všetko im vysvetlil, muž, ktorý to mal na starosť, povedal, že vôbec nechápem, o čo tu ide. Chcel brániť svoj subjektívny názor, a tak tieto informácie ignoroval, aj keď som išiel za Clintonom, prezidentom Clintonom a požiadal ho, aby zasiahol a vrátil späť dych týmto deťom. NIH bol ale voči užívanie liekov neoblomný. Vlastne mi napísali a oznámili, že sú spokojní s tým, ako je astma liečené.

Tak taká je situácia. 17 miliónov detí v Amerike by sa mohlo v priebehu niekoľkých dní uzdraviť, keby každý v tejto krajine začal s astmatikmi komunikovať a hovoriť: voda je to, čo by ste si mali vziať. Dokážete si predstaviť tak jednoduché riešenie?

Mike: Áno. Áno, dokážem. A existuje mnoho takých riešení, ktoré sú k dispozícii na liečbu veľkého počtu chronických ochorení, rovnako, ako ste tu popisoval. Samozrejme, myslím si, že by bol farmaceutický priemysel zdesený, keby sa tieto informácie rozšírili.

Dr B: Áno, no, pretože to, čo hovorím, je absolútne proti businessu. A nehovoríme tu o niekoľkých sto tisícoch dolárov, ale o niekoľkých miliardách dolárov ročne. Nemali by sme čakať, až budeme mať smäd, pretože voda je hlavným zdrojom energie. Do doby, než dostanete smäd, stratíte energiu z vody, ktorú ste mali vypiť skôr, ako ste dostali smäd.

Takže pokiaľ nedovolíte, aby benzínová nádrž Vášho automobilu vyschla, skôr ako zastavíte a natankujete, prečo by ste mali dovoliť, aby Vaše telo dostalo smäd, skôr ako si v stánku u cesty kúpite nejakú vodu? Po prvé, ľudia by nikdy nemali dovoliť, aby dostali smäd - mali by piť po celý deň.

Priemerný človek potrebuje dva litre vody denne. Priemerný človek v skutočnosti potrebuje štyri litre vody denne, ale dva litre musíme dodať. Ďalšie dva litre dostávame z metabolizmu jedla a obsahu vody v potravinách. Potrebujeme toto množstvo vody na výrobu aspoň dvoch litrov moču. Preto, aby sa nezaťažovali obličky. Keď pijeme dostatočné množstvo vody tak, že je moč bezfarebný, je to dobré znamenie.

Mike: Pre farmaceutický priemysel je existencia ochorenia obchodnou otázkou, pretože, priznajme si, farmaceutický priemysel je pro-ziskové odvetvie. Zisky sú vždy na prvom mieste, a prinajmenšom ja som presvedčený, a zdá sa, že Vy tiež, že každá liečba, ktorá konkuruje týmto ziskom, je minimalizovaná, zabúdaná alebo otvorene napadnutá.

Dr B: Áno, nedávno bola v televízii jedna reklama. Bolo to veľmi zaujímavé - spočiatku som si to neuvedomoval, ale teraz viem, že hovorila ku mne. Inými slovami, bola to reklama proti mojim tvrdeniam. Pretože ja som povedal, že pálenie záhy je známkou dehydratácie v ľudskom tele a mali by ste piť vodu.

Chlapík v reklame príde a sadne si k baru a hovorí: "Dajte mi pohár vody, to pálenie záhy ma zabíja." Alebo také niečo. A tá žena za barom hovorí: "Pálenie záhy voda nevylieči - tento liek áno." Tak vidíte, takto farmaceutický priemysel bojuje s informáciami, ktoré som zverejnil. Ale napriek tomu, ľudia, ktorí zistili, že voda mohla vyliečiť ich pálenie záhy, sú múdrejší ako ľudia, ktorí berú takéto reklamy ako skutočnosť.

Mike: Vyzerá to ako by boli v Spojených štátoch takmer dve odlišné skupiny ľudí. Existujú ľudia, ktorí sú závislí na mnohých liekoch, aby nimi vyliečili všetko, každý symptóm, ktorý majú. Mení chémiu svojho tela a mozgu pomocou liekov.

A potom tu sú tí, ktorí sa sami vzdelávajú o skutočných príčinách zdravie. Pijú vodu, vyhýbajú sa prísadám v potravinách, cvičí - zdá sa, ako by medzi týmito dvoma skupinami existovala priepasť, ktorá sa zväčšuje.

Dr B: Určite. To je dôvod, prečo došlo k oživeniu alternatívnej medicíny a čoraz viac ľudí jej dáva prednosť pred konvenčnou medicínou. Viete, za posledných 10 rokov som predal najmenej cez 600.000 výtlačkov mojej knihy Your Body's Many Cries for Water (Mnohé volanie Vášho tela po vode). A tak som za posledných 10 rokov mal niekoľko tisíc rozhovorov v rozhlase.

Informácie sa dostávajú do rúk verejnosti, a tak musí prirodzene farmaceutický priemysel zvýšiť svoju reklamu, aby to tieto informácie anulovalo. To je dôvod, prečo táto reklama vznikla - a vlastne je jednou z mnohých.

Každopádne, hovorili sme o programoch riadenia sucha v tele. Hypertenzia je ďalší z týchto problémov. Keď nie je v tele dostatok vody, alebo keď sa telo stáva dehydrované, pochádza 66% straty vody z vnútra buniek. 26% je z prostredia okolo buniek a iba 8% sa stráca z cievneho systému. Ale cievny systém je pružný - sťahuje sa a uvoľňuje, takže nezistíte problém, ktorý sa deje vo vnútri buniek Vášho tela testovaním krvi, ktoré prebieha pri tak veľkom množstve stavov. Keby ľudia pili vodu v pravidelných intervaloch a prijímali dostatok soli a minerálov pre rozšírenie kapilárnych lôžok, hypertenzia by úplne zmizla.

Existuje 60 miliónov Američanov, ktorí si neuvedomujú, že hypertenzia je vlastne jedným z prejavov programov riadenia sucha v tele, keď telo začne proces reverznej osmózy, aby dodalo vodu dovnútra týchto buniek, ktoré trpia z 66% nedostatkom vody. Farmaceutický priemysel a lekári arogantne a nevedome liečia hypertenziu diuretikami.

Mike: Rád by som, aby ste pohovoril o tom, ako sa ľudia môžu dozvedieť, kedy potrebujú piť vodu. Pretože vo svojej knihe píšete o tom, ako niektoré známky dehydratácie, klasické príznaky, nemusí byť jedinými známkami. Tiež by ste nám mohol povedať, koľko by mal priemerný človek vypiť?

Dr. B: Po prvé a predovšetkým, nečakajte, až dostanete smäd, pretože to je chyba. Bohužiaľ, Národná akadémia vied a niektorí ďalší donedávna ľuďom hovorili, počkajte, až dostanete smäd, čo je hlavná chyba, ktorú sme zdedili pred 100 rokmi od človeka menom Walter Bradford Cannon.   V tej dobe žil Francúz, ktorý hovoril, že dehydratácia alebo smäd je všeobecný pocit a že by sme ju mali študovať a Walter Bradford Cannon povedal, nie, smäd je len otázkou sucha v ústach.
Keď je sucho v ústach, máme smäd, čo je arogantné vyhlásenie, a bohužiaľ západná medicína sa tým riadi. To je dôvod, prečo máme chorý systém starostlivosti.

Od veku 20 rokov sa postupne, nepozorovane, stávame dehydrovaní, bez toho aby sme o tom vedeli. Strácame naše vnímanie smädu. Keď sa dostaneme do veku 70 rokov, môžeme byť úplne a viditeľne smädní, a napriek tomu nerozpoznajú potrebu piť vodu, aj keď by bola voda položená vedľa nás.   Toto bolo robené ako experiment.

Vedec požiadal skupinu starších ľudí, aby po dobu 24 hodín nepili vodu. O to isté požiadal skupinu mladých ľudí. Po 24 hodinách, keď bola voda k dispozícii, starší ľudia nespoznali, že majú smäd.

Mike: Aj po 24 hodinách bez vody?

Dr B: Áno. Dokonca, aj keď bola voda postavená vedľa nich, niektorí po nej nesiahol. Ale mladí ľudia vodu pili a napravili túto dehydratáciu. Toto je veľký problém a dôvod, prečo je toľko starších ľudí našej spoločnosti chorých, pretože sú úplne dehydrované a nespoznajú to.

Takže, čakanie na smäd znamená zomrieť predčasne a veľmi bolestne. To je vlastne názov článku, ktorý som zverejnil na svojich internetových stránkach, a tiež na NAFHIM, Národná asociácia pre čestnosť v medicíne.   Keď pijeme dostatočné množstvo vody tak, že je moč bezfarebný, je to dobré znamenie. Keď moč zožltne, znamená to, že sa telo začína dehydratovať a keď je oranžový, potom je telo skutočne dehydratované a niektoré časti tela touto dehydratáciou trpia.

Mike: Existujú ďalšie podobné jednoduché príznaky, ktorým môžu ľudia venovať pozornosť?

Dr B: Koža - ak je koža pekná, uvoľnená a hladká, potom sme hydratovaní. Ak bude vráskavá a zoschnutá, znamená to dehydratáciu. Vrásky na tvári starších ľudí sú známkou dehydratácie. Podbradok pod bradou je známkou dehydratácie.

Takže, keď má telo nedostatok vody a podávajú sa mu na to lieky, táto osoba prirodzene zomrie, pretože liečba potláča volanie tela po vode, ale nenapráva dehydratáciu.

Takže musíme chápať tieto príznaky dehydratácie. Určil som, prečo sú tieto tri choroby vlastne vetvami jediného stromu a každá prirodzene produkuje iný problém v rôznych vekových skupinách, ale všetky súvisia so stavmi, ktoré sa v priebehu času vyskytujú v dôsledku dehydratácie.

Čas je podstatný - keď sa postupne stávame dehydrovanými, začnú vysušené bunky transformovať. Vysvetlil som, ako dehydratácia potláča imunitný systém, priamo alebo nepriamo, a tak dochádza k väčšine ochorení, vrátane rakoviny.

Mike: Tak teraz tu máme ďalšiu otázku, ktorá ľudí zaujíma - keď idú na jedlo do reštaurácie, je tu obrovské množstvo ekonomického tlaku z hľadiska reťazcov reštaurácií, alebo majiteľov reštaurácií, aby im podávali niečo iné, než vodu. Spomínam si, že raz prebehla nejaká kampaň v reťazci reštaurácií Olive Graden. Kampaň bola nazvaná Just Say No to H2O (Upozornite vode nie), a odmeňovali čašníkov za to, že si ľudia kúpili nealkoholické nápoje namiesto toho, aby pili vodu.

Dr B: To preto, že všetci idú po rýchlych dolároch, a to aj na úkor zdravia niekoho iného.  Tieto reštaurácie sa nelíšia od farmaceutického priemyslu, keď propagujú niečo, čo telo nepotrebuje. Samozrejme, že nevedia, nerobia to vedome. Nikto ich nemôže viniť. Je to zlým vzdelaním, a myslíme si, že tieto nealkoholické nápoje sú synonymom vody.

V skutočnosti, z veľa detí, ktoré pijú limonády, sa stanú "hlupáci", ale akonáhle im tieto limonády vezmete, ich známky sa ohromne zlepší - z trojok a štvoriek sa stala dvojka.

Takže niečo v kofeínu potláča enzýmy z tvorby pamäte. A to je presne to, ako prežíva, pretože kofeín je toxická chemická látka - je to chemická vojna. Čokoľvek, čo by ju zjedlo, by stratilo svoje umenie maskovanie, ostražitosť, dobrú reakciu, dobrú odozvu a stalo by sa ľahkou korisťou pre predátorov vlastného potravinového reťazca.

Mike: Áno, kofeín je technicky insekticíd.

Dr B: Kofeín je technicky insekticíd. Tiež morfín a kokaín. Jedná sa o rovnakú skupinu liekov - neurotoxických látok.

Mike: Je ešte niečo, čoho by si naši poslucháči mali byť vedomí, alebo by mali robiť pre posilnenie svojho zdravia prostredníctvom informácií, ktoré sprístupňujú?

Dr B: Áno, môžu zostať v kontakte. Môžu pravidelne navštevovať mojej internetovej stránky, na ktorých publikujeme informácie a listy, ktoré si vymieňame, a tak ďalej. Môžu sa stať súčasťou hnutia pre zavedenie čestnosti späť do medicíny.   Pretože, keď sú to mladí ľudia, majú pred sebou veľa rokov, a žiaľ môžu byť v nečestné forme lekárskej praxe zraniteľní.

VODY JE MÁLO, Vážme si ju:

Viac ako miliarda ľudí na svete nemá prístup ku kvalitnému zdroju pitnej vody. Najhoršia je situácia v subsaharskej Afrike, kde má prístup k nezávadnej pitnej vode len 56% obyvateľov. V absolútnych číslach je problém najväčší v Ázii - len v Číne sa jedná o 300 miliónov obyvateľov. "Vo väčšine miest - okrem subsaharskej Afriky - sú k dispozícii relatívne dobré zdroje, zato na vidieku je kvalita vody problematická celosvetovo.

Nekvalitná voda má spolu s nedostatočným hygienickým zázemím zásadný vplyv na zdravie ľudí v rozvojových krajinách. Výrazne sa podpisuje na vysokej detskej úmrtnosti: Podľa WHO zomrie ročne 1,5 milióna detí v dôsledku hnačkových ochorení - tie sú vo väčšine prípadov spôsobená práve závadnou vodou alebo chýbajúcou sanitáciu.

Dôsledky sú však oveľa širšie - napríklad rad detí musia každodenne nosiť vodu zo vzdialených nádrží, a preto sa im nedostane plnohodnotného vzdelanie. Inokedy túto prácu zastávajú ženy, ktorým zase nezostáva čas na inú - zárobkovú - činnosť. Zabezpečenie pitnej vody a základnej hygieny pre všetkých ľudí na svete do roku 2015 je jeden z miléniových rozvojových cieľov. Podľa všetkého sa však nepodarí ho splniť - pri súčasnom tempe zlepšovania situácie by v Afrike bol naplnený až v roku 2076. Dostatočný prístup k pitnej vode sa definuje ako dostupnosť najmenej 20 litrov vody na osobu a deň zo zdroja vzdialeného do 1 km od miesta bydliska.

Posledná úprava ( 29. 04. 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
Zaujímavé linky vôbec nie o vode
  • Cesty k sobě - internetová televízia, meditácie, prednášky, festivaly
  • Petr Chobot - liečivé meditácie, semináre, techniky
  • transformace.info - Poselství, Mise, Meditace a návody, Symboly, Zajímavosti
  • vzostup.sk - vzostup.sk
  • pentablue.net - Holografická matrice, Obratník a cykly, Dimenze, Buněčná paměť, Projekt Země, Trojpaprsek, Příjem primární energie, Imperativ a vliv skupin, Ne-moc, Kvantový skok, Entropie, Časové smyčky Omega, Světelné peníze, Synergie, Řízení dějů, Informace, Precesní cyklus Země
  • Miroslav Zelenka - Rozlúčenie s temnými silami ;-)
  • OrgoNet - Blog o všem, před čím nás může chránit ORGONIT, dokud je naše planeta pod nadvládou šílených "globálních vládců": CHEMTRAILS, UMĚLÉ ŘÍZENÍ POČASÍ, KLIMATICKÉ ZBRANĚ, vymyšlené "GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ", RADIACE z mobilních antén, mobilů, počítačů, UMĚLÉ NEMOCI, MANIPULACE VĚDOMÍ. Orgonitový ZAPPER pomáhá léčit. ORGONIT může snadno vyrobit každý. Harmonizujte sebe, svou rodinu, domov, okolí, pracoviště, kraj, planetu. Přidejte se ke světovému hnutí dárců orgonitu - GIFTINGU.
  • Mark Komissarov - Metóda priameho vnímania informácií z okolia.

Otázky a odpovede - Čemu věřit? Co je pravda? Existuje vůbec objektivní pravda?
Energia zadarmo - Energia zadarmo - voľná energia (alternatívne zdroje energie)
Voľná energia je na svete - Voľná energia je na svete - Energia zadarmo - voľná energia
Návody a články ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu - Návody ako zostrojiť prístroje na voľnú energiu
Voľná energia - Voľná energia
Kam zmizela ze světa všechna volná energie?
Potláčanie prístrojov na voľnú energiuNestrácajte nádej
Nestrácajte nádej
Nestrácajte nádej. Vaše sny sa plnia. Každú chvíľu sa stane zázrak, tak sa nevzdávajte.
 
Ako jesť podľa nášho zdravia, Sezóny a Počasia
Stravovanie podľa sezóny a ročného obdobia, zdravia Voda o Vode uvádza: Konštitučná dietetika alebo ako jesť podľa seba ;-) Stravovanie s ohľadom na náš zdravotný stav, ročné obdobie, počasie, individuálnu konštitúciu.
 

Modlitba k vode

Voda mám ťa rád. Vodička ďakujem ti. Vodulienka som ti vďačný. Voda milujem ťa.